هواشناسی چوپانان - شرایط مناسب برای بارش در پاییز 91 مهیاست
شهر من کویر وطنم چوپانان

شرایط مناسب برای بارش در پاییز 91 مهیاست

جمعه 14 مهر 1391 14:27

نویسنده : بهزاد
ارسال شده در: پیش بینی فصلی ،
به گزارش اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اتمام سال زراعی 90-91 مقدار بارش در مقایسه با مقدار بلند مدت در شهرستانهای مرکزی ، شمال و جنوب استان در حد نرمال است در حالی که در شهرستانهای واقع در شمال شرق ، غرب و سرچشمه های آبی استان ، مقدار بارش نسبت به بلند مدت زیر نرمال بوده است . طبق این گزارش در مجموع وضعیت بارشی استان در سال زراعی 90-91 نسبت به سال گذشته مساعد بوده است و نسبت به میانگین بلند مدت ، افزایش جزیی(14 درصد افزایش) داشته است ولی در مناطق غرب و سرچشمه های آبی استان بارش حدود 25 درصد زیر مقدار بلند مدت است ودر مجموع بارشهای دریافتی سال زراعی 90-91 ، از نوع بارش های موثر که تامین کننده منابع آبی استان باشد نبوده است.
همچنین پیش بینی شده است که پاییز سال 91 شرایط مناسبی برای بارش مهیا باشد ، به نحوی که پاییز امسال بارش در سطح استان در حد طبیعی و تا حدودی بیشتر از سطح طبیعی پیش بینی شده است .
عمده بارش های موثر پاییز 91 از اواسط آبان ماه شروع خواهد شد که این شرایط برای کشت دیم مناسب است . همچنین شرایط بارش در نیمه اول زمستان مساعد تر از نیمه دوم خواهد بود ، اما لازم به ذکر است که طبق گزارش اداره کل هواشناسی استان ، در مجموع مقدار بارش در حدی نیست که بتواند کمبود موجود در بخش منابع آب استان را برطرف کند .
بررسی وضعیت میانگین دما در سال زراعی 90-91 نشان میدهد که نسبت به میانگین بلند مدت دوره مشابه 0/5 درجه سانتی گراد کاهش داشته است . دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات